Rovataink:

Tartalomjegyzék erről az oldalról:

VII. Nemzetközi Hegedű Fesztivál (Törökszentmiklós, online 2021. május 7.)

Szent István Király Zenei Alapítvány

XVI. Országos Friss Antal Gordonkaverseny (Szolnok, online 2021. február 26-28.)

Segítséget a Molnár Antal Zeneiskolának!

Versenyeredmények 2020/2021-es tanév

Biró Zsófia

Vedresné Gyermán Júlia

V. Danubia Talents Nemzetközi Zenei Verseny (Online, 2020. december 15.)

Visszaugrás a navigációra
Az oldal cikkei bevezetőkkel:

VII. Nemzetközi Hegedű Fesztivál (Törökszentmiklós, online 2021. május 7.)

Póliska Blanka Zsuzsanna Különdíj, tanára: Csík Bernadett, zongorakísérő: Tóth Ádám

Póliska Boróka Cecília Bronz minősítés, tanára: Csík Bernadett, zongorakísérő: Tóth Ádám

Maraffai Flóra Auróra Különdíj, tanára: Lóránt Dorottya Lilla, zongorakísérő: Bálint Réka

A versenyen Tóth Ádám Korrepetitori Különdíjat kapott.

 

XVI. Országos Friss Antal Gordonkaverseny (Szolnok, online 2021. február 26-28.)

Bató Dóra Boglárka Különdíj, tanára: Havass Andrea, zongorakísérő: Tóth Ádám

Temesvári Dávid I. díj, tanára: Havass Andrea, zongorakísérő: Tóth Ádám

Dolfin Dániel II. díj, tanára: Bolykiné Kálló Eszter, zongorakísérő: Elmauer József

Gesztesi-Tóth Péter II. díj, tanára: Bolykiné Kálló Eszter, zongorakísérő: Gesztesi-Tóth László

 

Versenyeredmények 2020/2021-es tanév

Versenyeredmények

2020/2021

 

IX. Mezőtúri Zeneszerzői Pályázat

„A” kategória, II. korcsoport Grimaldi Giulio Benedek II. díjat nyert, tanára: Szalai András.

 

V. Danubia Talents Nemzetközi Zenei Verseny (Online, 2020. december 15.)

Ütőhangszeres kvartett Urbán Kristóf, Nagy Sebestyén, Czillik Ede és Sábli Márton I. díjat nyert, tanáruk: Csige Attila és Fábry Boglárka

 

III. Gustav Mahler Nemzetközi Csellóversenyen (Csehország 2021. február)

Balog Benedek III. díj, tanára: Varga István

 

VIII. Országos Szakgimnázium Énekverseny (Budapest, 2021. február 12-13.)

Szabó Veronika Noémi III. díj, tanára: Gémes Katalin, zongorakísérő: Bárkányi-Horváth Éva

Tóth Fióna Beatrix III. díj, tanára: Szabó Veronika, zongorakísérő: Rózsa Gábor

Sipos Rita Veronika II. díj, tanára: Gémes Katalin, zongorakísérő: Rózsa Gábor

Nikl Noémi III. díj, tanára: Gémes Katalin, zongorakísérő: Bárkányi-Horváth Éva

 

XVI. Országos Oboa- és Fagottverseny (Pécs, 2021. március 12-14.)

Kilián Panna I. díj, tanára: Rácz Ottó, zongorakísérő: Jean Klára

Jáni Mihály I. díj, tanára: Rácz Ottó, zongorakísérő: Jean Klára

Ambrózy Ábel III. díj, tanára: Rácz Ottó, zongorakísérő: Jean Klára

Keresztes Lőrinc III. díj, tanára: Hartenstein István, zongorakísérő: Farkas Zsolt

Zöld Vera II. díj, tanára: Hartenstein István és Polonkai Judit, zongorakísérő: Farkas Zsolt

Kolozsi Laura II. díj, tanára: Hartenstein István és Polonkai Judit, zongorakísérő: Farkas Zsolt

Nagy Sarolta I. díj és Különdíj: Pannon Filharmonikus Zenekar élén játszhat szólistaként, tanára: Hartenstein István és Polonkai Judit, zongorakísérő: Farkas Zsolt

Szeredás Bernát I. díj, tanára: Hartenstein István és Polonkai Judit, zongorakísérő: Farkas Zsolt

Boros Bertalan III. díj, tanára: Hartenstein István és Polonkai Judit, zongorakísérő: Farkas Zsolt

Köves Kata I. díj, tanára: Hartenstein István és Polonkai Judit, zongorakísérő: Farkas Zsolt

Felkészítő Tanári Díjat kapott: Hartenstein István és Polonkai Judit

Zongorakísérői Különdíjat kapott: Jean Klára és Farkas Zsolt

 

3. „Wiener Klassiker” Danubia Talents Nemzetközi Zenei Verseny

Csiki Júlia II. díj, tanára: Horváth Bence, zongorakísérő: Szörényi Csilla

Tóth Szabó Dóra III. díj, tanára: Horváth Bence, zongorakísérő: Szörényi Csilla

 

Német Fuvolás Társaság által meghirdetett Nemzetközi Online Fuvolaverseny (2021. május)

Bessenyői Eszter II. díj, tanára: Götzné Vass Mária

 

International Piano Competition Transylvania Fair Chance Románia (Online, 2021. május 16-17.)

Bauer Gergő II. díj, tanára: Kőrösiné Belák Erzsébet

 

Biró Zsófia

Tanulmányok:

2006-2011 Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem

2010-2011 Bécsi Zeneakadémia

 

Mesterkurzusok:

  • Crescendo Nyári Akadémia 2010
  • Lugano Zenei Fesztivál, Svájc 2009
  • Barokk fuvola kurzus, Zeneakadémia 2009
  • Velencei-tavi Művészeti Fesztivál, Nyári Zeneakadémia 2008
  • Bükki Művészeti Napok Nyári Zeneakadémia 2007
  • Auer Akadémia, Veszprém 2003

 

Versenyek:

2014 Nemzetközi Fuvolaverseny

2010 Amtmann Prosper Fuvolaverseny

2009 Prágai Tavasz Fuvolaverseny

2006 Országos Kamaraverseny

2005 Elek Tihamér Országos Fuvolaversenyen, 

2004 Szent István Király Kamaraverseny

 

Díjak:

  • Brenton Langbein díj, Zuglói Filharmónia 2010
  • helyezés, Amtmann Prosper Fuvolaverseny
  • Kiemelt Nívódíj – II. helyezés, Országos Kamaraverseny
  • helyezés, Fődíj, Különdíj, Elek Tihamér emlékére rendezett Országos Fuvolaverseny
  • Az év Diákja díj, Budapest–XIV. kerület
  • és közönségdíj, Szent István Király Kamaraverseny

 

Művészi pálya:

Magyar Állami Operaház, I. fuvola 2013-

Zuglói Filharmónia, I. fuvola 2005-2017

 

Fontosabb szólókoncertek:

  • A. Mozart: D-dúr fuvolaverseny, Zeneakadémia 2016. vezényel: Oberfrank Péter, közreműködik: Zuglói Filharmónia – Szent István Király Szimfonikus Zenekar
  • Hacsaturján: Fuvolaverseny, Művészetek Palotája Bartók Béla Hangversenyterem 2018. vezényel: Thomas Herzog közreműködik: Zuglói Filharmónia – Szent István Király Szimfonikus Zenekar
  • Virágh A. G: Fuvolaverseny, Vígadó 2019. vezényel: Ménesi Gergely közreműködik: Zuglói Filharmónia – Szent István Király Szimfonikus Zenekar
  • Borne: Fantasie brillante sur Carmen, BMC 2020. vezényel: Ménesi Gergely közreműködik: Zuglói Filharmónia – Szent István Király Szimfonikus Zenekar

Vedresné Gyermán Júlia

A pécsi Művészeti Gimnázium hegedű szakát végezte 1986-1990-ig Papp György irányításával. 1991-ben nyert felvételt a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hegedű szakára. Tanárai: Komlós Péter, Szabadi Vilmos, Devich Sándor, Rados Ferenc és Halász Ferenc voltak.

1996-ban művész-művésztanár diplomát szerzett.

Játszott a Rádiózenekarban, az ÁHZ-ban, a Weiner-Szász Kamarazenekarban, az Orfeo Zenekarban, a Danubia Zenekarban, az Ábrahám Consortban, az Osztrák-Magyar Haydn kamara Zenekarban, valamint a Pannon Filharmonikusoknál. Ez utóbbiban koncertmesterként is. Szintén koncertmesterként tevékenykedett a Jeunesse Musical nyári zenei táborában, Ligeti András vezetésével.

1994-ben az Akadémián több versenyen is kiemelkedően szerepelt. 1991-ben a Zeneakadémia kamarazenei versenyén hegedűduóval, 1993-ban vonósnégyessel nyert első díjat.

Számos mesterkurzuson vett részt: Zsigmondy Dénesnél Ammerlandban, Keszthelyen és Veszprémben; Ruha Istvánnál szintén Veszprémben, valamint Kovács Dénesnél Nyírbátorban.

A világ számos országában koncertezett: Ausztriában, Németországban, Franciaországban, Szlovákiában, Olaszországban, Spanyolországban, Portugáliában, Szerbiában, Hongkongban.

Számos CD felvételen közreműködik. A Kairosz kvartettnek megalapítása óta tagja.

2012-ben a Pannon Filharmonikusok szólamvezetője, több ízben koncertmestere. 2013-tól a Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium tanára. A Zuglói Filharmónia koncertmestere.

Négy gyermek édesanyja.

Visszaugrás a navigációhoz